ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Ватерполисткиње убедљиве против Сенте на старту финалне серије

Ватерполисткиње Црвене звезде успешно су почеле финалну серију плеј-офа врло убедљивом победом против Сенте у Београду резултатом 12:2.

Као и обично црвено-беле су у првој четвртини кренуле одлучно и одмах стекле велику предност од 4:0. До полувремена су додале још један гол, а мрежа је мировала. Није се затресла ни у трећем периоду игре, што само говори колико је Звезда доминантна ове сезоне у домаћим оквирима. После вођства од 8:0 након три четвртине, Емилија Александровић је коначно савладана у четрвтој деоници, али питање победника је већ било увелико решено, тако је Сента стигла само до почасних погодака. Црвено-беле су решиле у своју корист и последњу четвртину са 4:2 за двоцифрених 12:2 на почетку финалних окршаја. Била је ово 15. победа екипе Милоша Брадића у 15 утакмица у домаћим такмичењима ове сезоне.

Јована Дујовић и Драгана Ивковић су биле најефикасније на мечу са по три поготка, а Ивана Ћоровић се два пута уписала у стрелце.

zz11038108_10152888678264342_5063408072965610942_n

Црвена звезда – Сента 12:2 (4:0, 1:0, 3:0, 4:2)

Базен Ташмајдан. Гледалаца: 200. Судије: Поповић и Ивановић (Београд). Искључења: Црвена звезда 4, Сента 7.

Црвена звезда: Александровић, Миловановић, Пантовић 1, Ћоровић 3, Дујовић 3, Симић 1, Ђорђевић, Васковић, Ивковић 3, Јаковљевић 1, Вујовић. Тренер: Милош Брадић.

Сента: Јухас, Рудич, Бенак, Бурањ, Ленђел, Велез, Кинчеш 1, К. Ситаш, Д. Ситаш, Молнар, Тот, Патаки 1. Тренер: Ласло Тот.

Ватерполисти ове сезоне нису успели да стигну до трофеја, али су зато њихове колегинице на добром путу да другу сезону за редом заврше у великом стилу са дуплом круном.