ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Браво, одбојкаши: И ОПЕТ ти си прва постала!

Победа Звезде у четвртом мечу финала плеј-офа над Партизаном – 3:1 (25:14, 22:25, 25:17, 27:25), и четврта узастопна шампионска титула, а једанаеста укупно!

Прва три поена на мечу освојили су црвено-бели. Уследила је игра поен за поен, да би Звезда успела да додатно увећа предност, што је било сигнал за тренера гостију, Васовића, да затражи тајм-аут (9:5). Копривица је још једном одлично сервирао након паузе, а затим су гости погрешили (11:5). Црвено-бели су имали +6 и на техничком тајм-ауту (12:6). Звезда је прва освојила поен после паузе, али је Партизан везао три након тога, па је и Кобиљски реаговао тајм-аутом (13:9). Серија је прекинута тек сервис грешком (14:10). Два одлична сервиса Буцуљевића и блок Милутиновића враћају Звезду на +6 (16:10). Милутиновић везује два поена (блок, па ас), сигуран је био и Копривица, као и блок Гмитровић-Околић, па је Звезда стигла до двоцифрене предности (22:12). Гмитровић је реализовао прву сет лопту – 1:0 (25:14).

Други сет је боље отворио Партизан, Звезда преокренула на сервис Стоиловића, да би гости везали два поен након тога, и поново повели (5:6). Црно-бели су први стигли до осетније предности, приморавши Кобиљског да затражи тајм-аут (7:10). На техничком тајм-ауту, било је +2 за госте (10:12). Партизан је први освојио поен после одмора, уследила је игра поен за поен, коју прекида Околић блок-поеном (14:15). Гмитровић сервисом доноси изједначење, а затим и вођство (17:16). Пропустила је Звезда шансу да додатно увећа предност, што је искористио Партизан да поново поведе (17:18). Две везане грешке Звезде доносе Партизану +2 пред саму завршницу сета (20:22). Имали су гости три сет лопте, а другу су искористили, и поравнали резултат у сетовима – 1:1 (22:25).

Црвена звезда прва долази до три поена предности у трећем сету (5:2). Партизан је одговорио са два везана поена. Уследила је игра поен за поен, до поен пред одлазак на технички тајм-аут. Грешка гостију тада враћа Звезду на +3 (12:9). Столиовић је био сигуран након паузе, па је Васовић затражио нови предах (13:9). Поново се играло поен за поен да би Звезда преко Гмитровића стигла до +5 (18:13). Копривица одличним сервисом након тајм-аута гостију продужава серију, а затим је поново сигуран и Гмитровић након одличне одбране Јевтића (20:13). Околић и Столиовић и Гмитровић доносе Звезди двоцифрену предност (23:13). Једанаест сет лопти је имала Звезда, Партизан спасио четири, али више није могао – 2:1 (25:17).

Велика борба се водила почетком четвртог сета, екипе су се смењивале у вођству. Партизан је повео са 9:7 након грешке наше екипе, па је Кобиљски реаговао тајм-аутом. Погрешили су убрзо и гости (10:10), али су ипак отишли са +2 на технички тајм-аут након одличне реакције у блоку (10:12). Гости су наставило серију и након паузе (10:13). Уследила је игра поен за поен, да би гости стигли до осетне предности пред завршницу сета (16:20). Звезда се није предавала, везала два поена, а убрзо пришла на поен заостатка (21:22). Након тајм-аута Васовића, блок доноси Звезди изједначење (23:23). Ипак, Партизан први стиже до сет лопте и напада за освајања сета, али је Звезда два пута блокирала успешно и стигла до меч лопте. Одбранио се Партизан први пут, али други пут није – 3:1 (27:25). Нова титула за Звезду, и славље је могло да почне!

odb_sampioni_2014-15
Копривица, Околић, Буцуљевић и Милутиновић

Најефикаснији у шампионској екипи био је Филип Стоиловић 19 поена, пратио га је Александар Гмитровић са 18, док је Лазар Копривица забележио 15 поена. Код гостију је поново бриљирао Марко Николић са 25 поена.

Црвено-бели су поново били најбољи када је то било најпотребније, и заслужено четврти пут узастопно постали шампиони Србије.

Браво, мајстори!

Црвена звезда – Партизан 3:1 (25:14, 22:25, 25:17, 27:25)

Дворана: УСЦ „Вождовац на Бањици”. Гледалаца: 950. Судије: Дејан Рогић и Игор Миљковић. Трајање меча: 109 минута. Резултат у серији: 3:1.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 10, Јевтић (либеро), Стефановић, Стоиловић 19, Гмитровић 18, Копривица 15, Милутиновић 8, Нејић, Мартиновић, Кецман, Благојевић, Буцуљевић 5. Тренер: Драган Кобиљски.
ПАРТИЗАН: Ивковић 2, Лопар 7, Костић 5, Мрдак 4, Мајсторовић 14, Рајковић (либеро), Јокановић, Величковић, П. Николић 3, М. Николић 25, Поповић 6. Тренер: Владимир Васовић.