ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Ватерполисти убедљиви у првом мечу за треће место

Ватерполисти Црвене звезде у првом мечу за треће место савладали су Војводину са убедљивих 15:6, а домаћину је било довољно свега осам минута да дођу до победе.

Црвено-бели су на старту, после три минута игре у базену под балоном на Дорћолу, головима Ранђеловића и Ешкерта, повели са 3:0. До краја прве четвртине пулени Дејана Савића постигли су још три гола, па је на семафору стајао резултат 6:1 и већ тада је практично све било решено. После још једног поготка домаћих, Новосађани су предвођени Душаном Васићем постигли неколико голова и пришли на четири гола заостатка (8:4).

Звезда је и у наставку, без већих проблема, одржавала предност, а у завршници је новом серијом дошла до убедљивог тријумфа. У последњих осам минута црвено-бели су углавном играли са играчем више, пошто је Тркуља искључен без права замене.

Најефикаснији код домаћих били су Страхиња Рашовић, Никола Томашевић, Никола Ешкерт и Сава Ранђеловић са по два поготка, а у стрелце се, уз Драксимовића, није уписао само Иван Рацков. Васић је са три гола предводио госте, који ће у среду имати прилику за реванш.

Црвена звезда – Војводина 15:6 (6:1, 2:3, 2:1, 5:1)

Базен СРЦ „Милан Гале Мушкатировић”. Гледалаца 50. Судије: Балажевић и Стефановић. Игрча више: Црвена звезда 13 (7), Војводина 6 (1). Напади за време искључења без права замене: Црвена звезда 4 (2). Петерци: Црвена звезда 1 (1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драксимовић, С. Рашовић 2, Драшовић 1, Танкосић 1, Томашевић 2, Ешкерт 2, Бијелић 1, В. Рашовић 1, Ранђеловић 2, Његован 1, Рацков, Јовић 1, Шефик, Шормаз 1. Тренер: Дејан Савић.

ВОЈВОДИНА: Добожанов, Петровски, Максимовић, Лекић, Чиквиниџе 1, Васић 3, Гвоздановић 1, Ћатовић, Тркуља 1, Марић, Матковић, Јовановић, Виторовић, Шиман. Тренер: Орловић.