FeaturedВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда наставила низ непобедивости у Нишу

Рутинском игром, без већих проблема и прилично убедљиво Црвена звезда Телеком савладала је Константин у Нишу резултатом 87:60. До четврте победе из исто толико утакмица у Суперлиги Србије црвено-бели су стигли знатно бољом игром у свим сегментима, у саставу Звезде ни у овом мечу није било Маика Цирбеса, а Радоњић је поново био у прилици да дозира минутажу носиоцима игре. Треба истаћи да су црвено-бели у дворани Чаир имали велику подршку са трибина, песма Звездиних навијача није престајала током свих 40 минута, а изабраници Дејана Радоњића одужили су им се веома атрактивном игром.

Питање победника практично је већ било решено после првог полувремена у коме је Звезда постигла дупло више поена од ривала. Црвено-бели су након 20 минута игре имали 25 поена вишка (50:25) и већ тада наговестила коначан епилог. До тако убедљивог вођства Црвена звезда Телеком је дошла веома добром игром у одбрани, апсолутном доминацијом у скоку након кога су се отварале контре из којих је Звезда поентирала после атрактивних закуцавања.

Предност црвено-белих је у наставку ишла до максималних 36 поена (75:39), а сви играчи су се уписали у стрелце.

Наредни меч Црвена звезда Телеком играће у понедељак од 18 сати у дворани Пионир против ФМП-а, а улаз ће бити бесплатан.

Константин – Црвена звезда Телеком 60:87 (13:24, 12:26, 14:23, 21:14)

Константин: Величковић 11, Деспотовић 10, Ђорђевић 3, Младеновић 2, Бараћ 1, Витковић 6, Стојачић 5, Остојић 12, Тасић 4, Савић, Обреновић 6, Вучићевић.

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 3, Ребић 2, Днгубић 11, Митровић 13 (11 ск), Лазић 7, Блажич 10 (5 ск), Калинић 4, Марјановић 8 (10 ск), Каплановић 2, Тејић 10 (6 ск), Џенкинс 10, Јовић 7.