Moja Crvena Zvezda
Кошарка Регионална лига

NLB 2. kolo: Budućnost-C.zvezda

Detalj sa prošlosezonskog duela

Samo tri dana nakon poraza u Češkoj, košarkaši Crvene zvezde gostovaće u glavnom gradu Crne Gore, gde će se u okviru 2. kola NLB lige sastati sa ekipom Budućnosti.

U predstojeći meč „večiti šampion“ Crne Gore ulazi kao apsolutni favorit, a posebno će domaćini biti motivisani nakon pobede u prvom kolu u Beogradu protiv Partizana.

Istorija duela našeg kluba i tadašnjih Titograđana započela je u sezoni 1980/81, kada je Budućnost prvi put izborila plasman u elitni košarkaški rang tadašnje SFRJ. Te sezone u Beogradu je bilo 105:91 za naš tim, dok su u Titogradu slavili domaći rezultatom 106:92.

Istorija duela u regionalnoj Jadranskoj ligi započela je u sezoni 2003/04, kada su dva kluba bili predstavnici jedne države – SCG. Te sezone u oba susreta naši košarkaši su bili uspešniji 77:75 u Beogradu i 88:84 u Podgorici. Te dve pobede našem timu bile su i presudne za plasman na Final four regionalnog takmičenja.

Naredne 2004/05 sezone naši košarkaši su bili više nego ubedljivi u Beogradu 91:72, dok je Budućnost slavila u Podgorici rezultatom 81:76.

U sezoni 2005/06 Budućnost nije učestvovala u Jadranskoj ligi zbog slabog plasmana u šampionatu SCG, a od sezone 2006/07, susreti ova dva kluba imaju prefiks međunarodnih. U Beogradu je te sezone bilo 95:81 za Zvezdu, a Budućnost se revanširala minimalcem u Podgorici 89:88. Sezona 2007/08 ponovo donosi pobedu Zvezde u Beogradu 115:114 i pobedu Budućnosti u Podgorici 79:74. I u sezoni 2008/09 viđena je pobeda našeg kluba u Beogradu 70:63, i Budućnosti u Morači 64:62.

Redovne pobede Zvezde u Beogradu prekinute su prethodne sezone. Tada su Podgoričani prvi put slavili u okviru NLB lige u Pioniru rezultatom 88:77, a u Morači su takođe bili bolji 71:63.

Iz svega gore navedenog i gledajući statističke podatke, barem kada je regionalna liga u pitanju, došlo bi se do zaključka da nas očekuje još jedan neizvestan duel, pošto su u prethodnih dvanaest mečeva oba kluba ostvarila po šest pobeda. Međutim poznajući sadašnju situaciju u klubu ostaje nada da će crveno-beli momci ostaviti barem bolji utisak nego što su to učinili u Češkoj, a za prvu ovosezonsku pobedu sačekaćemo 3. kolo kada u Pionir dolazi Radnički iz Kragujevca.

Повезане вести