ВажноНајновијеОсталоРагби

Рагбисти савладали вечитог ривала и стигли до финала Купа

Рагби 13 екипа Црвене звезде други је финалиста националног Купа након тријумфа против Партизана у полуфиналу резултатом 32:30 (18:16) на терену Спортског центра Инге на Звездари.

Био је то прави дерби, јер је Звезда актуелни шампион Србије, а Партизан тренутно води на табели са максималним учинком. Да црвено-бели немају пардона према највећим ривалима говори и тријумф против црно-белих, који су доживели први пораз у сезони, а Звездаши су раније у првенству савладали и екипу Дорћола, која је трећи озбиљан претендент на трофеје ове године.

Звезда је до вођства стигла после есеја Предојевића и претварања Војислава Дедића, али је ривал преокренуо есејима Џавида Јашарија и Јанковића. Међутим црвено-бели узвраћају преко Срећковића и Воје Дедића за 18:12, а до полувремена је Партизан смањио на 16:18 есејем Чарапића.

zzzzz11169829_10152733701352027_4891381399566446542_n

Црно-бели су још једном преокренули у наставку сусрета преко Јанковића, а црвено-бели су вратили предност преко Милановића и Маринковића. Илић је у 61. минуту донео Партизану још један преокрет, али Црвена звезда је преломила утакмицу есејем Ђурића и претварањем Војислава Дедића. Црно-бели су до краја само смањили на коначних 30:32 преко Џавида Јашарија.

У финалу Купа Србије играће Дорћол и Црвена звезда. Дорћолци су у полуфиналу били успешнији од Бијелих зечева из Бањалуке, а финале би требало да се одигра у јуну, иако датум још није познат због репрезентативних обавеза и првенствених утакмица.