ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Ватерполисти убедљиви у дербију за предност у полуфиналној серији

Ватерполисти Црвене звезде славили су победу у првом мечу полуфинала плеј-офа ватерполо првенства Србије. Наш тим је савладао у „вечитом дербију“ Партизан доста лако и убедљиво са 9:4, и тако на најбољи могући начин започео одбрану трона.

Црвена звезда је, предвођена Шефиком, деловала сјајно у одбрани. Партизан није искористио ни једну од 11 прилика са играчем више. Са друге стране актуелни шампион је од 11 ситуација искористио четири.

Звезда је у другој четвртини са два гола остварила предност 5:2 и после тога Партизан није успевао да угрози ривала. У последњој четвртини није било узбуђења. Ово је био први тријумф црвено-белих у „Вечитом дербију“ у текућој сезони. Други меч је на програму у среду.

Најефикаснији у нашем тиму био је Страхиња Рашовић са три постигнута гола.

Партизан – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:9 (2:3, 1:3, 0:2, 1:1)

С.Рашовић 3, Томашевић 2, Рацков 1, В.Рашовић 1, Ранђеловић 1 и Његован 1 гол.

Среда, 29.04.2015. базен: СЦ „Бањица“
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – Партизан 1-0