ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Спартак вратио и други брејк, одлука у Суботици

Одбојкашице Црвене звезде су, после две победе у Суботици, изгубиле и другу утакмицу на домаћем паркету – 1:3 (23:25, 25:19, 24:26, 19:25). Сада се све своди на последњу утакмицу серије, у којој ће црвено-беле бити гости НИС Спартаку.

Почетак утакмице веома неизвестан и ниједна екипа не успева да поведе већом разликом. Звезда је прва која долази до нешто веће предности, 9:6. Међутим, Спартак се брзо вратио и до техничког тајм-аута успео да поведе – 11:12. Иста прича и после паузе – скроз уједначено без предности веће од три поена ни за једну од екипа. Прве које у самој завршници успевају да оду на +2 су Суботичанке (21:23). У сету као овом то је била довољна предност, и са 23:25 гошће освајају први период игре.

Спартак је ношен резултатом првог сета боље почео други и одвојио се већ на почетку, 1:5. Звезда се одмах вратила, успела и да поведе са 9:8, али гошће имају минималну предност на техничком тајм-ауту – 11:12. Опет је неизвесно после одмора, али су црвено-беле подигле ниво игре и држе предност од поен-два. Тек на 19:16 Звезда се довољно ,,одлепила“ да би нешто мирније привела сет крају – 25:19, довољно за 1:1 у сетовима.

Суботичанке опет нешто боље започињу сет, и имају +3 (3:6). Црвено-беле су се вратиле серијом 5:0, а на обавезном одмору имају +3, 12:9. Звезда је одржавала стечену предност добрим делом сета, па је имала стандардних +3 на 18:15, па потом и на 21:19. Тада су се изабранице Слободана Галешева потпуно вратиле у сет и дошле до 22:22. Црвено-беле су прве стигле до  сет лопте (24:23) коју нису искористиле, Спартак своју јесте, па уписује и други сет на свом конту – 24:26, 1:2.

Опет је Звезда та која је боља на самом почетку сета, и успева да дође до четири поена предности на 9:5. Већи део предности Звезда је изгубила до техничког тајм-аута, остаје свега један поен (12:11). После паузе Суботичанке су преузеле контролу над утакмицом, и окренуле ствари у своју корист. Брзо су имале +3 (13:16), које нису испуштале. Од 18:20  следи серија 5:1 којом решавају питање победника четврте утакмице у серији – 19:25, 1:3.

16 поена Аделе Хелић, и по 11 Љубице Кецман и Јелене Трнић није било довољно за победу над оваквим противником. Из редова гошћи најрасположенија је била Дрпа са 24, док су Цветићанин и Средић забележиле 14.

Први финалиста је екипа Визуре, која је са три победе била боља од Јединства из Старе Пазове.

Црвена звезда – НИС Спартак 1:3 (23:25, 25:19, 24:26, 19:25)

УСЦ ,,Вождовац“. Гледалаца: 3000. Судије: Миљковић Игор и Зотовић Светлана, Трајање меча: 117 минута. Резултат у серији: 2:2.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 14, Јејић, Поповић 9, Брђовић 2, Хелић 16, Пушић (либеро), Росић (либеро), Миленковић 7, Ашоња, Кецман 11, Лукић 3,
Миловић. Тренер: Бранко Ковачевић.

НИС СПАРТАК: Вукоја, Рајлић, Цветићанин 14, Дрпа 24, Средић 14, Вучковић, Антанасијевић 5, Медић 6, Т. Матић 4, Олуић, Д. Матић (либеро), Живановић. Тренер:Слободан Галешев.