ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пораз Звезде на Перуновом повратничком мечу

Рукометаши Црвене звезде поражени су у Београду против Рудара из Костолца резултатом 22:25 у мечу 2. кола плеј-аута. Ослабљени повредама, црвено-бели овај пут нису успели да стигну до победе, а сусрет у Шумицама обележио је и повратак на терен Ненада Перуничића после паузе од шест година.

Легендарни ас и тренер црвено-белих наступио је у дресу са бројем 44, који је изабрао по броју година. После седам лета одиграо је утакмицу за свој клуб од кога се за кратко опростио после титуле 2008. године. Делио је асистенције знатно млађим саиграчима, и до скоро својим ученицима, као у најбољим данима, али и поред огромне жеље, није му се дало да стигне до тријумфа на утакмици против мотивисаног противника из Костолца.

Од самог почетка се видело да домаћем саставу неће бити нимало лако на овом мечу, јер су се гости уочи овог кола налазили у групи тимова који би да избегну претпоследње место које води у нижи ранг. Виктор Матичић је нанизао три гола и Звезда је у седмом минуту стигла до предности од 5:3 после неизвесног старта дерби утакмице друге рунде такмичења. Међутим, већ након тога долази до пада у игри Звезде, што је Рудар искористио и направио серију од 4:0 головима Александра Бабића (два), некадашње узданице црвено-белих Милоша Милошевића и Владимира Петровића за 7:5.

zz21928_579483918855184_941369253109110195_n

У растрзаној игри црвено-бели успевају да изједначе преко Александра Драгутиновића, а након тога и поново поведу голом Дарка Тодоровића за 9:8. Петровић је поново узвратио и преокренуо на 10:9, да би Ненад Перуничић у 25. минуту изједначио на 10:10 постигавши свој први погодак након повратка на терен. Наставак неизвесности је уследио, али су се гости боље снашли у финишу првог дела и са два узастопна гола Игора Недељкова отишли на паузу са предношћу од 14:12.

Звездин ход по мукама настављен је и у другом полувремену, јер су гости дуплирали предност одмах после одмора преко Бабића и Петровића за +4 (16:12) у 38. минуту. И поред проблема са реализацијом, домаћи успевају да приђу на гол заостатка преко Младена Ивановића, који је два пута узастопно погодио мрежу (15:16). Звезда никако није имала решење за Владимира Петровића, који је довео Рудар до три гола предности (20:17) у 47. минуту.

zz11149250_579484388855137_7926404596011873044_n

Убрзо је црвено-бели састав поново пришао на минус један после голова Драгутиновића и Матичића, али гости би увек нашли начин да одрже вођство које нису испуштали. Још три пута је домаћи тим прилазио на гол заостатка, два пута погоцима Дарка Тодоровића и последњи пут преко Драгутиновића за 22:23 у 56. минуту. Петровић и Аврамовић су до краја затресли мрежу и донели два важна бода гостима из Костолца.

Најефикаснији на утакмици био је Владимир Петровић са 10 голова, док је његов саиграч Александар Бабић пет пута погађао мрежу. У редовима Црвене звезде седам погодака је постигао Виктор Матичић, док се Дарко Тодоровић пет пута уписао у стрелце. Владимир Цупара је имао одличан учинак са 13 одбрана и једним заустављеним седмерцем, док је и гостујући чувар мреже Милош Рајичић био расположен са 14 успешних интервенција и једним одбрањеним седмерцем.

Црвена звезда – Рудар Костолац 22:25 (12:14)

Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Марић (Панчево) и Машић (Зрењанин). Седмерци: Црвена звезда 6 (5), Рудар 3 (2). Искључења: Црвена звезда 6, Рудар 10 минута.

Црвена звезда: Живојиновић (одбрана), Поповић 1, Драгутиновић 4 (2), Вујовић, Милошевић 1, Гачевић, Антељ, Тодоровић 5, Цупара (13 одбрана, седмерац), Нешовановић, Матичић 7 (3), Дамјановић, Бабић 1, Ивановић 2, Леовац, Перуничић 1.

Рудар: Уранкар, Ивошевић, Аврамовић 4, Владић, Бабић 5, Недељковић, Недељков 3, Богдановић, Рајичић (14 одбрана, седмерац), Марјановић 1, Ломић 1 (1), Петровић 10 (1), Мердовић, Димитријевић, Милошевић 1.

И поред непланираног пораза, црвено-бели су први на табели са два бода више од Рудара. У следећем колу Звезда гостује против Железничара у Нишу.