ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Ветерполисткиње завршиле лигашки део са максималним учинком

Црвена звезда је на импресиван начин окончала лигашки део шампионата Србије победом у дербију кола против Таша 2000 у Београду резултатом 17:8. Шампионке су ове сезоне у 10 првенствених утакмица уписале свих 10 победа.

Црвено-беле су на Ташмајдану пред око 200 гледалаца одлично стартовале и прву четвртину решиле у своју корист резултатом 5:1. У другој деоници виђена је велика борба, ефикасна игра оба тима, а екипа Милоша Брадића је на полувреме отишла са значајном предношћу од пет голова разлике (9:4). Талентовани састав Таша није много заостајао ни у наставку сусрета, али су и трећу четвртину црвено-беле добиле и повећале вођство на 12:6. Звезда је максимално озбиљно одиграла до самог краја. Последњи период игре протекао је у доминацији гостујућег тима, тако да су првакиње државе на крају славиле још једну убедљиву победу и на тај начин приредиле најлепшу рођенданску честитку тренеру Брадићу.

10444448_10152647752554342_719753880130981687_n

Најефикаснија на утакмици била је Јована Дујовић са четири постигнута гола, а пратиле су је Драгана Ивковић и Тијана Јаковљевић са по три поготка. У екипи Таша истакла се Теодора Рудић са три гола.

Таш 2000 – Црвена звезда 8:17 (1:5, 3:4, 2:3, 2:5)

Београд – Базен Ташмајдан. Гледалаца: 200. Судије: Поповић и Ивановић (Београд). Искључења: Таш 2000 1, Црвена звезда 7.

Таш 2000: Лазић, Максимовић, Рудић 3, Марковић 2, Јосифовић, Војиновић, Лука 1, Новаковић, Миловановић, Дамњановић, Илић 2, Ружић, Згоњанин, Мишковић. Тренер: Вујадиновић.

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 1, Пантовић 1, Ћоровић 1, Илић, Дујовић 4, Симић 2, Мандић, Ђорђевић 2, Васковић, Ивковић 3, Јаковљевић 3, Вујовић. Тренер: Брадић.

zz11025116_832841856810181_7029006294041911806_n

Коначна табела лигашког дела првенства Србије за пласман од 1. до 4. места:

1. Црвена звезда  10   10  0  0  180:39    30

2. Сента Јордо      10    7  1  2   134:49    22

3. Таш 2000           10    6  0  4   119:93    18

4. Врачар               10    4  0  6   105:103  12

Најбољи стрелац Црвене звезде у лигашком делу је Драган Ивковић са 28 голова, а за њом следе Тијана Јаковљевић (27), Јована Дујовић (26), Јована Пантовић (19), Јована Миловановић (19), Нада Мандић (18), Наташа Симић (18), Ивана Ћоровић (14), Катарина Ђорђевић (8) и Андреа Гашић (3).

У полуфиналу плеј-офа црвено-беле ће играти против Врачара, док други пар чине Сента Јордо и Таш 2000. Игра се на две победе, а термини су 11, 19. и ако буде потребно 26. април. Победници полуфиналних серија састаће се у великом финалу, а поражени ће играти за треће место. Мечеви су на програму 10, 17. и евентуално 24. маја. Такмичење у плеј-ауту такође почиње 11. априла, а парови су Партизан – Бечеј и Војводина – Стари град.