ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Црвено-беле силне против Сенте

Ватерполисткиње Црвене звезде савладале су Сенту у Београду резултатом 18:6 и наставиле победоносну серију. У дуелу финалиста плеј-офа из прошле сезоне, шампионке су показале да су у овом тренутку знатно боље у односу на једног од највећих конкурената за титулу ове сезоне.

Од самог почетка Звезда је наметнула свој ритам и прву четвртину решила у своју корист са убедљивих 5:1. Изабранице тренера Милоша Брадића нису дозволиле Сенти да се врати у игру, иако је гостујући састав пружио знатно већи отпор у другој деоници, коју су црвено-беле добиле са 3:2 за +5 на полувремену (8:3). Истим резултатом завршен је и трећи период игре, па је остало само да у последњем кварталу бранилац титуле потврди победу. Црвена звезда је то и учинила, у свом стилу, са убедљивих 5:1, за девету узастопну победу у првенству. На тај начин обезбеђено је прво место у лигашком делу сезоне и предност домаћег базена у плеј-офу.

zz10930189_10152888681089342_4372985531197870026_n

Блистала је Јована Дујовић, која је постигла чак шест голова и била најефикаснија на утакмици. Одличне партије пружиле су Драгана Ивковић, стрелац четири поготка и Тијана Јаковљевић, која је три пута погађала мрежу. Ивана Ћоровић и Наташа Симић постигле су по два поготка. У саставу Сенте истакла се Жока Патаки, која је забележила три гола.

Црвена звезда – Сента 18:6 (5:1, 3:2, 3:2, 5:1)

Београд – Базен: Ташмајдан. Гледалаца: 150. Судије: Милетић и Ивановић.

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 1, Пантовић, Ћоровић 2, Илић, Дујовић 6, Симић 2, Мандић, Ђорђевић, Васковић, Ивковић 4, Јаковљевић 3, Вујовић, Павичић. Тренер: Брадић.

Сента: Јухас, Рудич 1, Бурањи, Ленђел 1, К. Молнар, Кинчеш, Кр. Ситаш, Ка. Ситаш, М. Молнар, Тот, Патаки 3. Тренер: Тот.

Црвено-беле држе прво место са свих девет победа и максималних 27 бодова. Сента је друга са 19, Таш 2000 трећи са 18, а Врачар четврти са 12 бодова. Звезда у следећем колу игра против екипе Таш 2000, а већ је познато и да ће у полуфиналу плеј-офа црвено-беле одмерити снаге са четвртопласираним Врачаром.