ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда убедљива у Истанбулу, Галатасарај пао са 23 поена разлике

Црвена звезда је везала и другу победу у ТОП 16 фази Евролиге. Након Макабија, савладан је и Галатасарај, а то је Звезди прва победа у гостима у овој фази такмичења. Резултат је био 91:68 у корист нашег тима.

Од самог почетка наш тим је успоставио контролу на паркету и само је увећавао предност. У другој четвртини је предност нарасла на +20, међутим, у трећој четвртини су дошли домаћи на -9, након добре серије, али је Звезда узвратила одличним финишом, као и стартом последњег дела и отклонила све недоумице око победника.

Најефикаснији у нашем тиму су били Блажич са 19 поена, Марјановић и Џенкинс са по 14, Цирбес и Митровић са по 12 поена.

10.коло ТОП 16 фаза Евролиге, „Абди Ипекчи“ Арена,  Гледалаца: 5528

Судије: Христодулу, Гарсија Гонзалес, Јасевичијус

Галатасарај: Картер 7, Јанг 10, Мицов 7, Ерцег 11, Гонлум 2, Поцијус 13, Николов 6, Гулер 6, Арар 4, Урал 2. Тренер: Ергин Атаман

Црвена звезда Телеком: Вилијамс (4 ск, 5ас), Ребић , Дангубић 8 (3ск), Митровић 12 (7ск, 2ас), Блажич 19 (3ск, 3ас), Калинић 11 (2ск, 1ас), Марјановић 14 (9ск), Каплановић , Тејић , Џенкинс 14 (4/6 за три, 3ск, 3 ас), Јовић 1 (8ас), Цирбес 12 (5/5 за два). Тренер: Дејан Радоњић

Прва четвртина:

Црвена звезда стартује у петорци: Вилијамс, Блажич, Калинић, Митровић, Марјановић. Са друге стране стартују Картер, Гулер, Мицов, Ерцег и Јанг, иако је пре меча тренер домаћих најавио да ће одмарати Гулера. Први напад за Црвену звезду. Митровић отвара поенима овај меч. Након два минута поенима Митровића и Блажича Звезда води 6:0. Гулер постиже прве поене за свој тим. У игру улази Тејић након само три минута, Митровић иде на клупу. Разноврсна игра црвено-белих доноси предност од 15:4 на половини првог периода. Блажич је погодио прву тројку. Марјановић одржава двоцифрену предност за свој тим. Након нереализоване контре Звезде, Ерцег поентира за 19:10, а Радоњић тражи први тајм-аут на три и по минута до краја. Излазе домаћи у  зони на паркет, што збуњује Звездин напад, а Ерцег постиже прву тројку. Узвраћа Цирбес. У финишу пада Звездина игра, Галатасарај преко Ерцега стиже на -5. У последњем нападу није погодио Џенкинс, остаје 21:16. Марјановић је постигао 8 поена, Блажич 5, Митровић 4.

Друга четвртина:

Тројка Картера, долази Галатасарај на -2. Враћа Џенкинс! Сјајна асистенција Јовића за Цирбеса, пре тога је погодио Мицов на другој страни. Добра рампа Дангубића, али није реализована контра, остаке 27:21 за Звезду након два минута игре. Нова тројка Џенкинса! Још једном ради осовина Јовић-Џенкинс, Звезда иде на +9. Џенкииииинс, три од три, 35:25 води Звезда! Сада Цирбес закуцава, наставља се серија Звезде. На пола друге четвртине води Звезда 39:25. Поцијус са линије слободних бацања прекида Звездину серију. Још једна украдена лопта за Џенкинса и погађа уз фаул у контри. Звезда на три минута до полувремена води 43:27. Лука Митровић закуцава за +20 на минут и по до полувремена! Серија домаћих од 6:0, Радоњић реагује тајм-аутом на пола минута пре краја. Добра акција Звезде, Калинић погађа нову тројку. Добра одбрана Звезде у последњем нападу, полувреме 52:35 за црвено-бели тим.

Џенкинс и Калинић су постигли по 11 поена, Митровић, Цирбес и Марјановић су додали по 8.

Трећа четвртина:

Мицов отвара овај период тројком. Митровић поентира у рекету на другој страни. Конфузија на обе стране, брзо се игра и пуно се греши, 56:38 води Звезда након три и по минута игре. Марјановић коначно погађа у нападу, али Ерцег држи свој тим на прихватљивих -14. Поново Ерцег најсмиренији на паркету, Галатасарај долази на -11, 58:47, Радоњић тражи тајм-аут на 4 минута до краја периода. Наставља зона противника да прави проблеме нашем тиму, већ два минута је Звезда без поена. Јанг закуцава, за -9 за свој тим. Марјановић на другој страни са линије слободних бацања прекида ову серију Галате. На два минута до краја, Звезда води 60:49. Добра игра Звезде у финишу, тројком Блажича, Звезда на паузи води 67:51.

Четврта четвртина:

Трећа тројка Јаке Блажича за одличан старт последњег периода! Наставља Блажич, максималних +21 за Звезду. Дангубић погађа уз фаул, након два минута игре Звезда води 75:51. Поново Блажич, сада закуцава, његових 7 поена у овом делу. Прекида серију Звезде Поцијус далекометним хицем. Разиграва у овим тренуцима и остале играче Атаман, највише опорављеног Поцијуса. На другој страни се распуцава Дангубић. На половини четвртине води Звезда 79:58. Нова тројка Џенкинса! Цирбес постиже своје прве поене у другом полувремену за 86:62. Дангубић погађа прву тројку. А у екипи Црвене звезде прилику добија и млади Ребић. Црвена звезда је сигурно привела меч крају и остварила трећу победу у ТОП 16 фази Евролиге резултатом 91:68.