Važno Ženska košarka Košarka Mlađe kategorije Najnovije

Kadetkinje stigle do 12. uzastopne pobede sa 40 poena razlike

Kadetski tim Crvene zvezde slavio je u zaostaloj utakmici 13. kola protiv Aktavis akademije u Beogradu rezultatom 77:37 i zadržao maksimalni učinak ove sezone u nacionalnom šampionatu.

Ekipa Predraga Stanojčića otvorila je susret fantastičnom prvom četvrtinom koju su crveno-bele rešile u svoju korist rezultatom 22:2. Prednost je nastavila da raste i u narednih 10 minuta, pa je Zvezda na poluvreme otišla sa 27 poena razlike (41:14). Gošće iz Leskovca su u trećoj četvrtini pružile jači otpor, ali je domaći tim nakon 30 minuta košarke imao i +30 (62:32). Odbrana je bila na visini zadatka u poslednjoj četvrtini, kada su crveno-bele primile samo pet poena i na kraju stigle do još jedne vrlo ubedljive pobede sa okruglo 40 poena razlike.

zz19

MVP utakmice bila je Milica Bojović sa indeksom 39. Nanizala je 21 poen, 11 skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte. Odmah do nje po učinku bila je Ivana Katanić sa 36 indeksnih poena. Postigla je 20 poena uz 13 skokova, šest asistencija, četiri blokade i tri ukradene lopte. Blizu dabl-dabl ostvarenja bila je i Mina Đorđević, koja je ubacila 12 poena uz devet skokova. U timu Aktavisa jedino je Milica Stojanović imala dvocifren učinak sa 13 poena uz pet skokova.

Crvena zvezda – Aktavis akademija 77:37 (22:2, 19:12, 21:18, 15:5)

Beograd – Dvorana: Basket siti. Gledalaca: 50. Sudije: Krnjić i Velić.

Crvena zvezda: I. Katanić 20 (13 sk, 6 as, 3 ul, 3 il), Lukić 4 (3 sk, 3 as, 2 ul), Damnjanović, Naumčev 6 (3 sk, 3 ul, 2 as, 3 il), Rakić 3, Đokić 5 (2 sk), Obradović (3 sk), Čubra 2 (3 sk), Bojović 21 (11 sk, 6 as, 3 ul, 3 il), Đorđević 12 (9 sk), Zukanović 4 (8 sk, 4 il), Seim (2 ul).

Aktavis akademija: Milović 3, Cakić (2 sk), Stojanović 13 (5 sk, 5 il), Filipović 4 (4 sk, 3 as, 3 ul, 5 il), Mikić 7 (2 sk, 2 as, 7 il), Manojlović, Jovanović 2 (3 sk, 2 il), Aleksić 4 (6 sk), Pavlović 4 (3 sk). Nije igrala: Mihajlović.

Crvena zvezda drži prvo mesto na tabeli sa skorom 12-0. Iza je Radivoj Korać sa 11 pobeda i jednim porazom. U 14. kolu crveno-bele gostuju u Šapcu.