ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Женски ватерполо: Звезда декласирала Партизан

Ватерполисткиње Црвене звезде савладале су Партизан резултатом 12:1 (4:0, 2:1, 1:0, 5:0) у 7. колу Првенства Србије. Црвено-беле су на тај начин завршиле први део шампионата у великом стилу са максималним учинком од седам победа.

Као и на претходним сусретима, Црвена звезда је почела силовито и после прве деонице стекла значајну предност од 4:0. Ривалке су у другом периоду игре пружиле јачи отпор, па су успеле да постигну једини погодак на мечу. Екипа Милоша Брадића је на полувремену имала лепу залиху од пет голова разлике (6:1), да би шампионке Србије трећу четвртину решиле у своју корист фудбалским резултатом са 1:0. На крају је уследило потапање црно-белих, 5:0 у последњој деоници и убедљива победа резултатом 12:1.

10444448_10152647752554342_719753880130981687_n

Најефикаснија на утакмици била је Драгана Ивковић са три поготка, а пратиле су је Јована Миловановић, Јована Пантовић и Тијана Јаковљевић са по два постигнута гола, док је једини погодак за Партизан постигла Катарина Чегар.

Партизан – Црвена звезда 1:12 (0:4, 1:2, 0:1, 0:5)

Базен Бањица. Гледалаца: 100. Судије: Смиљанић и Милетић. Искључења: Партизан 4, Црвена звезда 3.

Партизан: Јоветић, Максимовић, Чегар 1, Илић, Станковић, Весић, Ђорђевић, Цветковић, Шејат. Тренер: Александар Крстоношић.

Црвена звезда: Александровић, Миловановић 2, Пантовић 2, Ћоровић 1, Радојчић, Дујовић 1, Симић 1, Мандић, Ђорђевић, Васковић, Ивковић 3, Јаковљевић 2, Вујовић. Тренер: Милош Брадић.

Звезда је прва на табели са свих седам победа, гол разликом 128:23 и 21 освојеним бодом. Сента се победом против екипе Таш 2000 резултатом 12:8 пробила на друго место са 16 бодова. Таш 2000 је трећи са 15, а Партизан четврти са 10 бодова.