Moja Crvena Zvezda
БлоговиНиколаТекстови корисника

U sezonu novu kreće

Zvezdu volim otkad znam za sebe. Ne postoji dan u mom životu, a da ona nije bila deo njega. Postala je deo moje porodice onog trenutka kada sam shvatio da je volim isto tako bezuslovno kao što volim roditelje i sestru i to ne može niko i ništa da promeni. Pružila mi je neke od najsrećnijih dana u životu, a ja znam da bih je isto voleo i da se oni nisu ni desili. Kad sa dve godine znate napamet sve igrače u timu i svako veče sanjate da ćete biti baš kao onaj Piksi što vas gleda u prirodnoj veličini sa zida tatine garaže, onda imate bolest kojoj nema leka!

Od Zvezde nikad ništa nisam tražio, naprotiv, uvek sam gledao da li mogu nešto da joj dam. Upravo o tome bih želeo da pišem ovde, a nadam se da mi neki neće zameriti i da neke moje reči neće doživeti kao prozivanje.

Navijači Zvezdini

Sa Zvezdom smo prošli mnogo, a na našoj Marakani smo dočekali neke od najvećih klubova sveta. Čitajući vest da su pred blagajnama našeg stadiona redovi za ulaznice protiv Rena dugački nekoliko stotina metara, osetio sam i ponos i tugu. Ponos zato što toliko ljudi veruje u pobedu i pored blede igre u Subotici, a tugu zato što toliko ljudi nema bar člansku kartu. Biće pun stadion u četvrtak, napravićemo još jedan spektakl, ali se pitam zašto nam je potreban jedan Ren da to uradimo? Plasman u LE je za nas čista premija, mnogo važnije utakmice igramo vikendom. Mislite da grešim? Da li ste gledali šta se dešavalo u Subotici? Da, igrali smo loše, ali smo pokradeni na nečuven način. Ako je naša igra bila sramotna, onda je suđenje bilo skandalozno! Da bismo sledeće godine ugostili i veće timove od Rena i u jačem takmičenju moramo da shvatimo koliko smo potrebni našem klubu u ovom prljavom ratu. Mora da nas bude puno na svakoj utakmici i da budemo toliko bučni da sudija pomisli da neće izvući živu glavu ako svira onakve penale. Shvatam da je teška situacija, dosta ljudi nema ni za osnovne potrebe, ali biće dosta onih koji će Sever platiti i 3000 din. kod tapkaroša za ovu utakmicu, a mogli su da se učlane i kupe sezonsku za 2300 din. Naš klub zaslužuje minimum 20 000 sezonskih i 50 000 članskih karata. Ako smo nekad morali da spavamo pred blagajnom, više ne moramo. To je više bilo mučenje, nego Zvezdaštvo.  Zvezdaštvo je ako ste ovih dana otišli do Marakane da produžite člansku kartu ili da učlanite druga, brata, sestru…
Ako ste to uradili, svaka vam čast! Ako niste, zamolio bih vas da ovo ne doživite kao prozivanje, već da dobro razmislite da li želite da Zvezda ponovo sija. Ona to može uz našu pomoć! Bez nas, ponoviće se košarkaška priča i pričaće se o ’’dominaciji’’, a gepekovanja sudija i trojke iz auta niko više i ne spominje. Ima još vremena, učlanite se, kupite sezonsku i krenimo u sezonu novu kao da je svaka utakmica evropska!
Sa nama se može sve što se poželi!

                                                                           Nikola Simić

Повезане вести

38 comments

Leave a Comment