ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Звезда уз доста муке до тријумфа против ТЕНТ-а!

Одбојкашице Црвене звезде су уз доста проблема савладале екипу ТЕНТ-а на терену спортске хале у Убу резултатом 2:3 (26:24; 21:25; 26:24; 17:25; 14:16). Овом победом су црвено-беле дошле до 32. бода у првенству и након 15. кола деле треће место са екипом Спартака из Суботице.

Након пораза против екипе Визуре, тим са Маракане је отпутовао у Уб, где привремено као домаћин игра екипа ТЕНТ-а, а у кофере је спаковао императив победе како би остао у игри за врх табеле. Међутим, притисак као да је везао руке против традиционално неугодног противника, па су звездашице морале да уложе максималан напор да дођу до тријумфа, а тренеру Ковачевићу оставиле мноштво брига за суботње вече.

Наш тим је само у трећем сету приказао игру достојну шампионских амбиција, док се у осталим поприлично играо са живцима навијача. То је нарочито било изражено у последњем периоду игре када су Обреновчанке стигле четири поена предности Звезде и дошле на корак од преокрета. Црвено-беле су некако задржале прибраност у одлучујућим тренуцима и на крају су тријумфовале резултатом 3-2!

Најефикаснија је била Адела Хелић са 26 поена, а пратиле су је Поповић са 15 и Кецман са 14. У  следећем колу Црвена звезда дочекује другопласирану екипу Јединства из Старе Пазове.

ТЕНТ – Црвена звезда 2:3 (26:24, 21:25, 26:24, 17:25, 14:16)

Хала спортова „Уб“. Гледалаца: 200. Судије: Горан Градински и Станислава Симић. Трајање меча: 130 минута.
ТЕНТ: Митровић 7, Ћеранић 5, Млађеновић, Ђурић (либеро), Вигњевић 5, Јовичић 24, Рогановић, Андрић 7, Гајић, Вучићевић 15, Станимировић 18, Вукомановић (либеро). Тренер: Маријана Боричић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 11, Чанак 2, Секулић, Поповић 15, Брђовић, Хелић 26, Пушић (либеро), Росић (либеро), Миленковић 6, Кецман 14, Лукић 10, Миловић 4. Тренер: Бранко Ковачевић.