ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши Звезде бољи од Младог радника

У петнаестом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Звезда су дочекали екипу Младог радника, и освојили нова три бода – 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:21).

Црвено-бели су одлично отворили утакмицу, и повели са 7:1 у првом сету. Гости су успели да преполове предност (10:7). Звезда је отишла са +4 на технички тајм-аут, а освојила је прва поен и након паузе, али се Млади радник серијом од 4:0 потпуно резултатски вратио у сет (13:12). Одговорила је Звезда серијом од 5:1 и вратила се на пет поена предности (18:13). Ову предност је држала неко време (22:17), али су гости поново направили серију од 4:0, и запретили у завршници сета. Ипак, наш тим осваја наредна три поена, и осваја први сет – 1:0 (25:21).

Почетком другог сета се водила изједначена борба, да би гости први стигли до осетније предности (6:9), а дошли су до пет поена предности пред одлазак на технички тајм-аут (7:12). Серијом од 3:0, црвено-бели се враћају у игру (10:12), успевали су да приђу и на поен заостатка неколико пута, а у завршници сета и до изједначења (20:20). Ипак гости везују три поена након тога, и мирно приводе овај сет крају – 1:1 (22:25).

Велика борба се водила и почетком трећег сета, наш тим је први дошао до два поена вишка, држао ову разлику неко време, али затим дозволио гостима да вежу неколико поена, па су они отишли са +2 на технички тајм-аут. Млади радник је увећао разлику (11:14), Звезда одговорила са два узастопна поена, а убрзо и изједначила (16:16). Није ту стао наш тим, прешао је и у вођство, а затим и мирно решио сет у своју корист – 2:1 (25:21).

Након изједначене игре на почетку четвртог сета, Млади радник је стигао до три поена предности (5:8). Звезди није требало много да изједначи,  затим се неко време играло поен за поен. Црвено-бели прекидају такву игру и прелазе у вођство (18:16), а затим и потпуно преузимају ствар у своје руке (23:19). Долазе до четири сет лопте, користе другу, и решавају овај сет у своју корист, а тиме и меч – 3:1 (25:21).

Најефикаснији на мечу били су Лазар Копривица и Филип Стоиловић са по 16 поена, док је код гостију највише поена постигао Димитрије Пантић (15).

На овај начин, црвено-бели су направили добру увертиру пред завршни турнир Купа Србије, који је на програму следеће недеље у Новом Саду.

Браво, момци!

Црвена звезда – Млади Радник 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:21)
Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 60. Судије: Јована Вуковић и Предраг Баланџић (обоје из Београда). Трајање меча: 103 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 13, Стоиловић 16, Гмитровић 12, Копривица 16, Милутиновић 7, Буцуљевић 4, Јевтић (либеро), Стефановић 4, Мартиновић, Благојевић 5, Нејић, Кецман. Тренер: Драган Кобиљски.
МЛАДИ РАДНИК: Пантић 15, Ковачевић 2, Петровић 3, Машуловић 6, Јевтић 14, Кочановић 14, Видаков (либеро), Савић 1, Милошевић 3, Поповић 11, Пековић. Тренер: Саша Јоксимовић.