ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Пионир горео и овацијама дочекао легенду, Звезда сијала и уништила Албу за прву победу!

Црвена звезда је ове вечери у препуном Пиониру одиграла вероватно набољи и најконстантнији меч у ове две сезоне учешћа у Евролиги. Од првог судијског подбацивања, било је јасно да у гротлу препуног Пионира немачки тим нема никакве шансе. Касније се испотавило да је једино питање којом ће разликом гости бити испраћени кући. Звезда је кренула од +7, ишла преко +10 и +18 на полувремену, долазила до +24, а гости су највише што су могли остварили у тренутку када су заостајали за црвено-белом машином „свега“ 14 поена.

Звезда је остварила прву победу у овој фази такмичења, додала још једну ињекцију самопоуздања након победе у Подгорици и са много наде можемо чекати меч против Жалгириса у наредном колу. Што је можда и важније, публика је на овом мечу могла видети одличне Џенкинса и Дангубића, још једном доброг Калинића, стандардног Бобија, Вилијамса из најбољих „пакерских“ дана са старта сезоне, Јовића у серији поена, Лазића који погађа када је требало… Комплетан тим одиграо је сјајно, минутажа и поени били су распоређени онако како би вероватно сваки тренер пожелео, а када се догодило тако нешто, јасно је да победа ни у једном тренутку није дошла у питање.

У најбољем могућем тренутку!

Сале Обрадовић је поздрављен како доликује, а за рођендан који је данас славио добио је победу од своје Звезде и пораз од своје Албе, који га вероватно неће много болети. Треба истаћи и атмосферу, која је била феноменална, на све четири трибине, без иједног инцидента, уз 40 минута певања песме „Север цели сада се весели“.

Вече какво се само могло пожелети!

БРАВО, ЗВЕЗДО!

10352338_883035758423988_3445355866166369554_n

IMG_1030

Црвена звезда је након првих 20 минута меча 5. кола ТОП 16 фазе Евролиге дошла до великих 18 поена предности. Сјајном првом четвртином у којој је било +10 (22:12) и у којој је одличан био Дангубић, Звезда је „отворила“ ривала, да би у наставку уследила рапсодија у црвено-белом. Јовић је везао 7 поена, Вилијамс погодио другу тројку и направио невероватне асистенције за своје саиграче, Боби доминирао у рекету, а Бранко Лазић из контри поентирао за максималних +20 за Звезду – 40:20, средином другог дела. Успели су гости да смање на -12, али је након тајм-аута Радоњића наш тим преко Бобијам са 5 везаних поена стигао до коначних 47:29.

У трећем периоду, наш тим је дошао до највеће предности (+22), али су и гости у једном тренутку успели да направе серију 8:0 и смање на -14. Ипак, све је дошло на своје место до краја, па је наш тим имао готово идентичну предност као на полувремену – плус 17 (64:47). Битне шутеве су погодили Калинић и Дангубић, а Вилијамс стигао до 6 асистенција.

У последњем периоду навијачи су направили шоу, а на терену није виђено ништа ново. Гости су покушали да ублаже катастрофу, Звездини играчи су наставили да их уништавају и до краја сачували предност коју су имали током читаве утакмице.

5. коло ТОП 16 фазе Евролиге

Црвена звезда Телеком – Алба 86:69 (22:12, 25:17, 17:18, 22:22)

Хала Пионир

Гледалаца: 5 907

Судије: Ламоника, Коромилас, Шулга

Црвена звезда Телеком: Вилијамс 7п, 10ас, Ребић, Дангубић 9п, 4ск, Митровић 6п, 4ск, 2укл, 2ас, Лазић 10, Блажич 6, Калинић 9п, 5ас, Марјановић 17п, 12ск, Тејић, Џенкинс 12п, 3ск, 4ас, Јовић 9п, Цирбес 1. Тренер: Дејан Радоњић

Алба: Гифи 3, Кинг 5, Табу, Варгас 6, Банић 8, Ридинг 9, Стојановски, Ренфру 6, Хемондс 11, Меклин 14, Радошевић 7. Тренер: Саша Обрадовић

1/4 (22:12)

Утакмицу је сјајно отворио Немања Дангубић, везавши пет поена, а Звезда је серијом 8:0 дошла до вођства 10:4, да би Вилијамс тројком донео 13:6, а Сале затражио тајм-аут. Гости су узвратили серијом 4:0, али је на исти начин Звезда вратила +7, да би Марјановић са линије пенала донео и максималних +8 (18:10), на уласку у последњи минут. Играчи Албе у неколико наврата нису успевали да дођу до шута, па је Звезда из брзих контри долазила до поена, а управо тако је погодио Јовић за 20:10! До краја првог дела, наш тим је пропустио прилику да дође и до +12, па је остало 22:12, поенима Блажича уз звук сирене.

2/4 (25:17)

На старту другог дела, фантастични Јовић је везао седам поена, и донео Звезди 29:17, максималну предност до тада. Ни ту није стао наш тим. Немци су покушавали да смање, дошли до 20:29, а онда… Звезда је из контри поново погађала, друга тројка Вилијамса, на половини другог периода, донела је 33:20 и тајм-аут, након којег је домаћи тим наставио да доминира. Силно мотивисани Блажич погодио је два пенала за +15, а Лазић украо лопту за +17. Међутим, ни ту није био крај! Цирбес је могао да доведе серију до 10:0, али је погодио један пенал, за 38:20 на 05:17 до полувремена. Након новог краћег предаха, Лазић је погодио и други пут заредом из контре, након несебичне асистенције Џенкинса и Звезда је имала невероватних 40:20! Након више од три минута, погодили су гости, и смањили на -18. У наредна два минута, Алба је ипак дошла себи и серијом 9:2 смањила на 42:29, па је Радоњић затражио тајм-аут.

За мање од 15 минута, десет Звездиних играча постигло је поене.

Боби је након одмора везао пет поена, за 47:29, и то је био крај првог полувремена! Полувремена о којем ће се причати!

3/4 (17:18)

Почетак другог полувремена донео је наставак онога што смо гледали у првом! Звезда је одлично кренула и преко Лазића дошла до +21 (54:33), након два минута у овом делу игре. Није било много поена, Звезда је спустила гас и одржавала предност, а гости као да нису могли да се поврате од блиц-крига Звезде из првог полувремена и никако нису успевали да се спусте на пристојнији заостатак. Калинић је погодио средином треће четвртине за три поена и максималних +22 (59:37)! Ипак, уследиле су две грешке у нападу, потом и погрешно додавање Цирбеса на почетку акције и гости су дошли до 45:59, серијом 8:0. Прекинуо ју је Дангуби, из даљине, уз звук сирене, и вратио предност Звезди. До краја, Звезда је вратила ствари на своје место и задржала +17 након 30 минута.

4/4 (22:22)

На почетку последње четвртине виђена је права фешта у хали, а свих 5907 навијача у хали оставило је свој глас, и у овом делу игре све четири трибине навијале су као један човек! А на терену, гледали смо оно што и у протеклих 30-ак минута. Звезда је млела немачку екипу и није јој дозвољавала да се врати у игру, чак ни да дође до испод 17 поена заостатка. Тако је остало и на крају утакмице. И велика победа Звезде!