ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Јуниор убедљиво славио на Бањици

Рукометашице београдског Јуниора савладале су Црвену звезду резултатом 37:21 у мечу осмог кола Супер лиге Србије.

Млада екипа црвено-белих није успела да пружи јачи отпор против тима који је само два места изнад на табели. Већ после 12. минута екипа Јуниора је имала убедљивих 8:1. Јелена Булатовић је постигла пет голова у серији гостујућег тима, а црвено-беле су пет минута касније смањиле на 5:10. Јуниор је ипак отишао на одмор са лепом залихом од седам голова разлике (17:10).

У наставку је екипа Јуниора успела да удвостручи високо вођство и на крају нанесе убедљив пораз немоћној црвено-белој чети, која је поновила слабости у одбрани из ранијег периода.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Војислава Ђорђевић са седам постигнутих голова, док је у гостујућем тиму Јелена Булатовић забележила осам, а Ивана Јовановић седам погодака.

Црвена звезда – Јуниор 21:37 (10:17)

Београд – Дворана: СЦ Вождовац. Гледалаца: 200. Судије: Трајановић и Минић. Искључења: Црвена звезда 10, Јуниор 8 минута. Седмерци: Црвена звезда 2 (1), Јуниор 10 (8).

Црвена звезда: Манчић, Гуџић 1, Ј. Ђорђевић, 3, Ђокић 3, Анђелковић 1, В. Ђорђевић 7 (1), Лежаја 1, Сикимић 1, Сујић 1, Антонић 1, Карадиновић 2, Вуклиш.

Јуниор: Попић 2, Атанасковић 3, Блануша 1, Николић 2, Ј. Јовановић 2, Булатовић 8 (2), Станојевић, Цветиновић, Петровић 3 (1), Ковачевић 5 (3), Богдановић, Рибичић 1, И. Јовановић 7 (2), Крстић 3, Јеремић.

Звезда је остала на зачељу табеле без освојеног бода. Испред је Пролетер са два бода, Медицинар има четири, Јуниор пет, а Раднички из Свилајнца шест бодова.