ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Маестрално вече Александре Катанић за трећу узастопну победу црвено-белих кошаркашица

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су и трећу узастопну победу у шампионату Србије. Црвено-беле су славиле на гостовању против Србобрана резултатом 81:65 у 14. колу Прве женске лиге Србије, а феноменалну партију пружила је Александра Катанић са 37 постигнутих поена и индексом корисности 54 !

10697327_10152373424360952_4062523411866948732_oБеоградски тим је успео да се одлепи на +6 (13:7) на истеку петог минута, а девет поена у овом периоду игре убацила је најбоља кошаркашица Црвене звезде Александра Катанић. Србобран је у наставку успео да приђе на само поен заостатка кошем Маријане Срђанов, која је убацила и додатно слободно бацање за 15:16. Звезда је ипак, до краја прве четвртине, повећала вођство на 22:19, а расположена Александра Катанић је у првих 10 минута убацила 13 поена и то без промашаја (5-5 за два поена, 3-3 слободна бацања).

Домаћи састав је држао корак за црвено-белим тимом на два до четири поена заостатка, а само на тренутак су успеле да изједначе у 15. минуту, када је Даница Пипер поравнала на 30:30. Александра Катанић је наставила да пуни кош Србобрана, па је у серији гостујућег тима од 7:0 додала још пет поена за +7 (37:30). Србобран је коначно стигао до поена у финишу друге четвртине, а Александра Катанић је феноменалну партију у првом полувремену завршила са чак 24 постигнута поена уз пет скокова и две украдене лопте за вођство црвено-белих од 40:34. Даница Пипер је за Србобран у првих 20 минута убацила девет поена уз пет скокова.

Домаћа екипа је преокренула на 41:40 почетком треће четвртине поенима Марије Мршић, Сање Дунђерски и Браниславе Момић у серији од 7:0. Ипак, предност Србобрана није дуго трајала, јер су Александра Катанић и Невена Наумчев донеле преокрет и вођство Звезде од 50:45 у 28. минуту. Имала је екипа Драгана Вуковића и +6 у финишу треће деонице после поготка Маријане Зукановић (53:47), али су домаће играчице смањиле на 51:55 после 30 минута игре.

Најмлађа екипа у историји најтрофејнијег српског клуба силовито је кренула у последњем периоду игре. Јована Вучетић је повукла серију, а надовезале су се и сестре Катанић, па је гостујући тим стигао до двоцифрене предности у 33. минуту (62:51). Разлика је наставила да се повећава, а у Звездиним редовима су се разиграле Снежана Богићевић и Милица Бојовић, да би новим поготком Александре Катанић у 38. минуту било и +16 (76:60). Милица Бојовић је тројком ставила тачку на трећу узастопну победу Црвене звезде.

Александра Катанић је била најефикаснија на мечу са чак 37 постигнутих поена. Сјајно је шутирала за два поена (17-14) и са линије слободних бацања (11-9), а стигла је да сакупи девет скокова, шест украдених лопти и три асистенције за индекс 54. Снежана Богићевић је нанизала 14 поена, седам скокова и три асистенције, а Јована Вучетић 11 поена, четири скока и две украдене лопте. У екипи Србобрана најбоља је била Даница Пипер са 16 поена, 11 скокова и три украдене лопте.

Србобран – Црвена звезда 65:81 (19:22, 15:18, 17:15, 14:26)

Србобран – Дворана: СЦ Србобран. Гледалаца: 300. Судије: Хеђеши, Петровић и Одабашић.

Србобран: Дунђерски 12 (3 ск, 2 ас, 2 ул, 4 ил), Пипер 16 (11 ск, 3 ул, 2 ас, 2 ил), Анђелковић 4 (4 ск), Момић 8 (2 ас), Мршић 11 (5 ас, 2 ск, 2 ул, 8 ил), Марјановић 2 (6 ск), Павловић, Јованчевић 9 (4 ск, 2 ас, 3 ил), Срђанов 3 (7 ск), Михајловић. Нису играле: Филиповић и Тушевљак.

Црвена звезда: Богићевић 14 (7 ск, 3 ас, 3 ил), Лукић, А. Катанић 37 (9 ск, 6 ул, 3 ас, 3 ил, индекс 54), Вучетић 11 (4 ск, 2 ул), Бојовић 5 (3 ск, 2 ас), Зукановић 2 (2 ск), Наумчев 6 (8 ул, 4 ск, 5 ил), И. Катанић 4 (4 ск, 4 ул), Ђорђевић 2 (8 ск, 2 ас, 2 бл). Нису играле: Вукобратовић, Ракић и Ђокић.

Црвено-беле су овом победом избиле на седмо место са скором 6-8, а у наредном периоду очекује их тежи распоред, јер већ у 15. колу гостују у Новом саду против Војводине.