ВажноНајновијеРукомет

Борац славио у хуманитарном мечу у Бањалуци

Рукометаши Борца савладали су Црвену звезду у хуманитарној утакмици у Бањалуци са 30:29 (14:13). Резултат сусрета у Спортској дворани Борик био је у другом плану, продато је 2400 карата, а сав приход од улазница биће уплаћен за лечење Далибора Јокића из Трна који болује од рака плућа и седмомесечног Ненада Јокића из Братунца, који је рођен без једњака и храни се уз помоћ катетера.

Црвено-бели су одлично почели утакмицу и повели са 5:0. Борцу није много помогао ни тајм-аут, јер је београдски састав нешто касније имао и предност од 7:1. Међутим, домаћи играчи су се брзо консолидовали и смањили на -2 (5:7), да би у 26. минуту стигли и до изједначења (12:12). Бањалучани су имали одличан финиш првог дела сусрета, који су решили у своју корист резултатом 14:13.

1922424_524511704352406_3629620207152952193_n

Друго полувреме је било врло неизвесно јер екипе нису успеле да остваре већу предност од једног гола све до самог финиша. Чувар мреже Борца, Абаџић, одбранио је шут гостију, а Ђукић је својим десетим поготком донео Борцу вођство од 30:28 на минут и по пре краја. Црвено-бели су успели да смање на коначних 29:30.

10849875_524511794352397_1297038282101164335_n

Најефикаснији у победничком саставу био је Милан Ђукић са 10 голова, некадашњи играч Звезде, Срђан Тривунџа, постигао је седам погодака, док се Стефан Јанковић шест пута уписао у стрелце. Пре меча најбољих тимова рукометних великана из Бањалуке и Београда, утакмицу су одиграли и јуниорски састави два клуба, а млади играчи Борца су славили резултатом 27:20.